www.glogoczow.pl
Najlepsze Strony Głogoczowa
 

Głogoczów stawia na aktywność

Mini_baner-Jestem_Aktywny_2011.pngWraz z końcem listopada, zakończył się realizowany w Głogoczowie projekt Jestem Aktywny 2011, którego pomysłodawcą i realizatorem było Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Głogoczowa. Zapraszamy do lektury podsumowania projektu zamieszczonego na stronie: Głogoczów stawia na aktywność

2.12.2011, Monika Kobus (SWIG)

Budujemy Robota (Jestem Aktywny 2011)

2011-11-29_Jestem_Aktywny_2011_-_Budujemy_robota_[05].jpg 2011-11-29_Jestem_Aktywny_2011_-_Budujemy_robota_[11].jpg Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Głogoczowa w ramach realizacji projektu Jestem Aktywny 2011 zaproponowało dzieciom i młodzieży warsztaty z robotyki.

Zajęcia prowadzili instruktorzy z firmy RoboCAMP. Na prawie 3 godziny sala Domu Kultury w Głogoczowie zamieniła się w pracownię nauk matematyczno-przyrodniczych. Przygotowane 3-osobowe stanowiska, wyposażone w laptopy oraz zestawy robotów LEGO Mindstorms NXT 2.0 czekały na odważnych i ciekawych wiedzy, być może, przyszłych inżynierów. Każdy z uczestników otrzymał identyfikator i smycz firmy RoboCAMP a następnie aktywnie brał udział w zajęciach poznając tajniki robotyki i automatyki.

czytaj dalej...

Zakończenie projektu "Jestem Aktywny 2011"

2010-04-29_Jestem_Aktywny_-_Paszport_aktywno+sci_[2].jpg 2010-04-29_Jestem_Aktywny_-_Paszport_aktywno+sci_[1].jpg W dniu 29 listopada ok godz 17:00 odbędzie się losowanie nagród wśród uczestników projektu Jestem Aktywny. W związku z powyższym kupony z Paszportu Aktywności należy złożyć w Domu Kultury do dnia 29 XI do godziny 15:00. Prosimy uzupełnić kupon o dane kontaktowe (imię nazwisko, nr telefonu). Kupony złożone po tym terminie, lub nieprawidłowo wypełnione nie biorą udziału w losowaniu.

Lista osób nagrodzonych zostanie opublikowana na stronie www.glogoczow.pl

23.11.2011, Monika Kobus

Wyniki Konkursu "Bezpieczna paczka"

Rozstrzygnięcie Konkursu i wręczenie nagród zwycięzcom odbyło się w dniu 8 listopada br. na apelu szkolnym, na który Stowarzyszenie zostało zaproszone w ramach podjętej współpracy z Zespołem Placówek Oświatowych w Głogoczowie, mającej na celu promowanie bezpieczeństwa na drodze poprzez noszenie odblasków.

Z ogromną przyjemnością przedstawiamy laureatów:

2011-11-08_Konkurs_Bezpieczna_Paczka_-_dyplom_dla_Zastepu_Sowy.jpg 2011-11-08_Konkurs_Bezpieczna_Paczka_-_dyplom_dla_Zastepu_Ogniki.jpg

Dwa pierwsze miejsca wraz z nagrodami pieniężnymi po 150 zł Komisja Konkursowa przyznała dla Zastępu Sowy i Zastępu Ogniki z 14 MDH Zośka z Głogoczowa. Harcerze z obydwu zastępów, pod opieką druhny Justyny Holewy, przygotowali do Konkursu prace w formie multimedialnej - teledyski, w których sami występują nosząc odblaski i dając tym samym dobry przykład innym. Drugie miejsce w Konkursie i nagrody w wysokości po 100 zł, Komisja Konkursowa przyznała trzem przestrzennym pracom plastycznym. Autorami prac są: Grupa Świetlicowa pod opieką Pani Małgorzaty Oleksy - Sołtys oraz dwie Grupy Przyjaciół z gimnazjum, których opiekunem była Pani Marzena Pietrzak.

Komisja Konkursowa przyznała również Nagrodę Specjalną w wysokości 100 zł dla klasy II Szkoły Podstawowej pod opieką Pani Elżbiety Karkosz. Klasa została nagrodzona za wkład pracy i ilość złożonych prac do Konkursu. Dodatkowo, Komisja przyznała wyróżnienie dla Grupy Kajetana Sroki, która przygotowała na Konkurs pracę w postaci komiksu. Opiekunem grupy była Pani Katarzyna Sroka.

Nagrody w Konkursie ufundowała firma Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo. Natomiast dzięki darowiźnie firm i instytucji: Fundacja Doroty Stalińskiej "Nadzieja", Ubezpieczenia Szlachetka, Bank Spółdzielczy Rzemiosła -oddział w Sułkowicach, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Drogowego wszyscy uczestnicy Konkursu zostali wyposażeni w elementy odblaskowe: kamizelki, pakiety odblaskowe lub zawieszki.

Gratulujemy laureatom a wszystkim życzymy aby byli zawsze widoczni, a przez to bezpieczni na drodze. Naklejki do Paszportu Aktywności za udział w Konkursie są do odebrania w Domu Kultury u Pani Grażynki Głąb - zapraszamy.

Więcej o wspólnych działaniach Stowarzyszenia i Szkoły oraz o akcji Odblaskowa szkoła prowadzonej przez ZPO w Głogoczowie przeczytają Państwo w najnowszym wydaniu kwartalnika odNOWA, który już wkrótce trafi do Państwa skrzynek pocztowych. W gazecie również "odblaskowy" konkurs dla dorosłych - zachęcamy do udziału!

08.11.2011, Katarzyna Sobecka-Kromka

Nagrody w konkursie "Pocztówka z wakacji" rozlosowane

Uwaga konkurs:

Na dwie pierwsze osoby które prześlą na adres odnowa@glogoczow.pl prawidłową odpowiedz na pytanie: Jakie filmy (co najmniej 3 spośród 4) widzieliśmy razem ze SWIG w ramach Festiwalu Galicja w Kinie Kijów? czekają nagrody. Start konkursu 10 październik godzina 19:30.

Powodzenia.

28 września dzieci i młodzież, uczestnicy projektu "Jestem Aktywny edycja 2011", zobaczyli wyświetlany w ramach 4 Festiwalu Filmów Dziecięcych Galicja film w technice 3D "SMERFY". Festiwal Galicja to coroczne święto filmów dla dzieci, które odbywa się w krakowskim Kinie Kijów. Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Głogoczowa uczestniczy w tym wydarzeniu od początku a wiec już 4 raz.

W trakcie wyjazdu zostały rozlosowane także nagrody książkowe za udział w konkursie "Pocztówka z wakacji". Szczęście, poprzez rączki najmłodszych uczestników wycieczki Oli, Ani i Kingi uśmiechnęło się do: Oli Świerczyńskiej, Ani Prokockiej i Maksa Szlachetki. Pozostali uczestnicy otrzymali drobne upominki.

Gratulujemy.

2011-10-08_Jestem_Aktywny_-_Poczt+owka_z_wakacji_od_Oli_+Swierczy+nskiej.jpg 2011-10-08_Jestem_Aktywny_-_Poczt+owka_z_wakacji_od_Ani_Prokockiej.jpg 2011-10-08_Jestem_Aktywny_-_Poczt+owka_z_wakacji_od_Maksa_Szlachetki.jpg

08.10.2011, Monika Kobus

Rozstrzygnięcie konkursu "Pocztówka z wakacji"

Naklejka z konkursu - Pocztówka z wakacji W imieniu Mieszkańców Głogoczowa dziękujemy za pozdrowienia :) Dla niewtajemniczonych - "Pozdrowienia dla Głogoczowian" to hasło, jakie należało wpisać na własnoręcznie przygotowanych pocztówkach.

Do konkursu złożono kilkanaście kolorowych i radosnych kartek o wakacyjnej tematyce - już wkrótce będzie je można obejrzeć na wystawie w Domu Kultury. Również niebawem zostaną nagrodzeni uczestnicy Konkursu. Losowanie nagród odbędzie się podczas wycieczki do kina na film "Smerfy" organizowanej w ramach projektu Jestem Aktywny 28 września. Zapraszamy!

Lista laureatów opublikowana zostanie na www.glogoczow.pl

18.09.2011, Katarzyna Sobecka-Kromka

Aktywni i bezpieczni z nowym rokiem szkolnym

2011-09-01_Jestem_Aktywny_2011_-_Konkurs_Bezpieczna_Paczka_-_Plakat.jpg Wakacje dobiegły końca, uwaga dzieci i rodziców skupiona jest teraz wokół szkoły. Z pewnością myśli i obawy rodziców dotyczą również drogi do szkoły. Aby była bezpieczna...

Co możemy zrobić aby poprawić bezpieczeństwo zarówno dzieci, jak i wszystkich użytkowników dróg?

Bądźmy widoczni na drodze - sami dajmy przykład właściwego zachowania - nośmy odblaski! Jak zachęcić do tego nasze dzieci? Słowa: bezpieczeństwo, odblaski, właściwe zachowanie - nie muszą być kojarzone z powagą i nudą. Mogą być tematem do nakręcenia własnego filmiku, stworzenia prezentacji czy pracy plastycznej. Zachęćmy dzieci i młodzież do aktywnej zabawy i nauki poprzez udział w Konkursie "Bezpieczna Paczka" promującym noszenie odblasków, bo Bezpieczne Dzieci = Spokojni Rodzice!

Szczegóły na stronie projektu Jestem Aktywny.

07.09.2011, Katarzyna Sobecka-Kromka

W wakacje nie zapominajmy o byciu aktywnym!

Drodzy Uczestnicy projektu "Jestem Aktywny 2011

W sierpniu macie niebywałą okazję na zdobycie aż dwóch naklejek do paszportu aktywności.

Pierwsza propozycja to gry i zabawy w Domu Kultury, które odbywają się w każdą środę między 10 a 12. Druga propozycja to konkurs "Pocztówka z wakacji", o której możecie przeczytać w bieżącym numerze kwartalnika "odNOWA".

Jeśli jeszcze nie bawisz się z nami, koniecznie przyłącz się jak najszybciej i nie trać szans na aktywne i mądre poznanie świata!

14.08.2011, Małgorzata Jończyk

Konkurs "Wycieczka Marzeń" rozstrzygnięty

2011-06-15_Jestem_Aktywny_2011_-_Konkurs_Wycieczka_-_Plakat.jpg Komisja Konkursowa dokonała oceny prac - planów wycieczek złożonych w ramach Konkursu "Wycieczka Marzeń", który był jedną z proponowanych aktywności w ramach realizowanego przez Stowarzyszenie projektu "Jestem Aktywny 2011"

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami Konkursu.

25.06.2011, Katarzyna Sobecka-Kromka

Dzień Dziecka w Filharmonii

2011-06-01_Jestem_Aktywny_-_w_Filharmonii.jpg 1 czerwca jest dniem miłym dla większości z nas. Każdy bowiem na swój sposób jest dzieckiem i z zadziwieniem odkrywa jak mało potrzeba by prawdziwie się czymś ucieszyć, zachwycić czy wzruszyć. Tego dnia mieliśmy okazję wybrać się do Krakowskiej Filharmonii na musical adresowany do dzieci na głosy aktorskie, wokalne i zespół kameralny, na NIEZWYKŁĄ PODRÓŻ PANA WIESZAKA.

Wyjazd ten był kolejną propozycją w ramach projektu "Jestem Aktywny 2011".

Pewnej magicznej nocy podczas pełni stary, drewniany wieszak wysłuchawszy tego o czym szeptały mu przez długie lata palta i kapelusze budzi się do życia. Promień księżyca sprawił, że wraz z nim obudziła się chęć wybrania się w podróż. Ten sam promień sprawił, że podobne uczucie zrodziło się w pewnej Starej Gazecie. Los zadbał o resztę. Zrządził, że ci dwoje się spotkali i dzięki uporowi Gazety powędrowali razem.

Dość szybko jednak okazało się, że każde z nich miało zupełnie inne wyobrażenie podróży. Wieszak, zamknięty na nowe doznania zajął się jedynie liczeniem wszystkiego, Gazetę zaś pochłonęło życie. I tak bohaterowie rozstali się, by właśnie tej nocy odkryć coś Ważnego. Każdy bowiem ma prawo marzyć, a oni za sprawą życzliwego Księżyca przekonają się o tym dopiero tej nocy. On to sprawi, że jaśniej będzie im spojrzeć w siebie i uwolnić w postaci symbolicznego balonika swoje życzenia. Jest takie ludowe przysłowie: "Księżyc w pełni, marzenie się spełni". Nie inaczej było tym i razem. Wieszak, któremu z pomocą przyszedł pewien samotny chłopiec, mający o sobie dość kiepskie mniemanie, a w którym widzi on podobieństwo do siebie.

Wspólna wędrówka ulicami miasta wyzwala w nich pozytywne uczucia pozwalające na odkrycie w sobie wartości. Chłopiec uświadomił sobie, że posiada talent do układania piosenek. Wieszak natomiast zamarzył i posłał w niebo balonik z ukrytym życzeniem. Być może zbieżnym z marzeniem Starej Gazety, bo tuż pod mieszkaniem, skąd rozpoczęła się nocna przygoda bohaterów, spotykają się już odmienieni, bogatsi o nowe uczucia, myśli i pragnienia. Dopełnieniem całości była muzyka, grana przez Filharmoników i świadomość, że kolejnej pełni trzeba o czymś miłym pomyśleć. A nuż się spełni, a być może i przyśni. Do tego czasu nućmy sobie finałową piosenkę: "Uwierz w sny, uwierz w sny, zacznij spełniać swoje sny".

01.06.2011, Krystyna Olejniczak

Jeszcze mocniej rozkręcamy projekt Jestem Aktywny!

Tylu aktywności i tylu szans na bezcenne naklejki do Paszportu nie było dawno.

Wystartował konkurs "Wycieczka Marzeń" - na Wasze propozycje wyjazdów czekamy do 15 czerwca. Nagrodzimy najciekawsze pomysły, a zapewne w przyszłości wiele z nich zrealizujemy.

Ale to nie wszystko: w Dzień Dziecka zapraszamy na niezwykły koncert do Filharmonii Krakowskiej - pamiętajcie, liczba miejsc jest ograniczona, więc nie warto czekać do ostatniej chwili ze zgłoszeniem.

I nie zapomnijcie - my już wiemy, że jesteście EKO-AKTYWNI, aby zdobyć naklejkę za tą aktywność, wystarczy że zbierzecie 5 lub 10 sztuk zużytych baterii i przyniesiecie do Domu Kultury lub Biblioteki - specjalne pudełko czeka tam na Was do 31 Maja. Szczegółowy opis wszystkich akcji jak zawsze: http://glogoczow.pl/strona.php?tytul=Jestem_Aktywny_2011

9.05.2011, Monika Kobus

"Kopciuszek" z "Jestem Aktywny 2011"

2011-04-28_Jestem_Aktywny_-_Kopciuszek_[1].jpg Baśń o Kopciuszku zna każdy z nas, a wersji podobno jest tyle, ilu opowiadających.

28 kwietnia 2011r. w ramach projektu "Jestem Aktywny 2011" mieliśmy okazję poznać kolejną wersję i to w niecodziennym wydaniu, a mianowicie w wersji baletowej. Jej twórcą jest wybitny choreograf pochodzący z Mediolanu Giorgio Madia.

Balet o Kopciuszku, dwóch okrutnych siostrach i macosze przedstawił baśń z odrobiną ironii i humoru oraz zaskakującą widowiskowością.

2011-04-28_Jestem_Aktywny_-_Kopciuszek_[2].jpg Na początku wielkim zaskoczeniem była scenografia. Dom macochy przedstawiony został w szarym kolorze ze wzorzysta tapetą, a w nim Kopciuszek ubrany w sukienkę , która wzorem zlewała się z tapetą. Takie przedstawienie postaci miało na celu podkreślenie nieistotności Kopciuszka w domu na tle jaskrawo i żywo ubranych sióstr i macochy. To właśnie dwie złośliwe siostry, grane przez mężczyzn ubranych w sukienki, peruki i w buty na obcasie spowodowały, że zobaczyliśmy balet z humorem. Wraz z rozwojem akcji scenografia nabierała kolorów. Pastelowe sukienki i stroje tancerzy na tle białego, tiulowego pałacu podkreślały baśniowe treści. Magia zaklęta w tańcu i muzyce zrobiła na wszystkich niesamowite wrażenie. Każdy ruch i gest tancerza na scenie podkreślany był muzyką graną na żywo, dobraną z niesamowitą precyzją.

To wzruszające, pełne humoru z zaskakującymi pomysłami inscenizacyjnymi przedstawienie, adresowane do widzów w każdym wieku. Cóż można dodać? Niezapomniane przeżycie.

28.04.2011, Dorota Rusinek

Rozum czy serce czyli wrażenia po spektaklu "Czarnoksiężnik z krainy OZ" w Teatrze im. Słowackiego w Krakowie

Sobotnie popołudnie 2 kwietnia rozpoczęło się baśniowo. Aura w postaci przyjemnego słonecznego ciepła z zapachem ziemi budzącej się do życia towarzyszyła nam w drodze do teatru. Spacer ulicami Starego Miasta zaczęliśmy od wizyty pod Papieskim Oknem, gdzie w chwili zadumy, każdy z osobistą refleksją pochylił się nad Cudem jakim był i jest Jan Paweł II.

2011-04-02_Jestem_Aktywny_-_Czarnoksi+e+znik_z_Krainy_Oz.jpg Idąc do Teatru wiedzieliśmy tyle, że sztuka nie była grana na deskach od 33 lat i że powróciła za sprawą reżysera Jarosława Kiliana. Pierwszym zaskoczeniem był skład widowni z przewagą widzów dorosłych, a kolejnym że spektakl za sprawą głównych bohaterów okazał się w gruncie rzeczy wędrówką w poszukiwaniu sensu życia. Wydawałoby się, że Dorotka, mała dziewczynka pragnąca powrócić, po zawirowaniach życiowych, do domu spotyka na swej drodze przypadkowe postaci. Stracha na wróble niegrzeszącego rozumem, blaszanego drwala, który dawno temu stracił serce i bojaźliwego lwa. Nic bardziej mylnego, ponieważ w trakcie wędrowania każdy przechodzi metamorfozę i odkrywa to w sobie za czym tęskni i czego pragnie. Uświadamia sobie również to, że czary nie istnieją a Czarnoksiężnik OZ to zwykły kuglarz, grający w Szmaragdowym Grodzie wyreżyserowany przez siebie spektakl.

Pojawiają się też pytania stare niemal jak świat, co wybrać i czym się kierować w życiu sercem czy rozumem. Podpowiadają bohaterowie, dla Stracha rozum jest ważniejszy, bo bez niego trudno jest korzystać z serca, natomiast dla Drwala serce, gdyż to ono sprawia, że człowiek jest szczęśliwy.

Być może w rozstrzygnięciu tego dylematu przyszedłby z pomocą wspomniany na początku Jan Paweł II, dla którego jedno i drugie było ważne. Każdy sam na miarę swego wewnętrznego rozwoju musi sobie odpowiedzieć. Czy pomogą nam w tym szmaragdowe okulary? Miejmy nadzieję, że choć trochę.

Urzekająca była scenografia, zmieniająca się jak w kalejdoskopie i z dbałość o szczegóły. Dzieciom szczególnie podobały się efekty specjalne w postaci sztucznych ogni, buchającej pary, szmaragdowych okularów czy wreszcie scena skoku bojaźliwego lwa nad przepaścią. Czy była to iluzja czy rzeczywistość? Myślę, że do tej pory niektórzy się nad tym zastanawiają. Integralnym elementem spektaklu była muzyka, skomponowana przez Grzegorza Turnaua, którą dzieci nuciły sobie w drodze powrotnej do domu.

Mamy nadzieję na kolejne wyjazdy związane z projektem "Jestem aktywny", organizowanym przez SWIG. Następny już pod koniec kwietnia na balet Kopciuszek do Krakowskiej Opery.

2.04.2011, Krystyna Olejniczak

Ogłoszenie wyników konkursu na "Alternatywne formy spędzania czasu wolnego dzieci i młodzieży".

Urząd Miasta i Gminy Myślenice ogłosił wyniki konkursu na przyjecie zlecenia oraz dotacje na dofinansowanie realizacji zadania pn.: "Alternatywne formy spędzania czasu wolnego dzieci i młodzieży". W ramach tego konkursu, Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Głogoczowa otrzymało dotację w kwocie 5500 zł na realizację Projektu "Jestem Aktywny 2011".

Oprócz Stowarzyszenia, z Głogoczowa dotację dostała także: Ochotnicza Straż Pożarna na projekt: "Płyta na 15-lecie orkiestry dętej" (kwota 3500 zł) oraz LKS "Iskra" Głogoczów na projekt "Rowerem po zdrowie" (kwota 2839 zł).

8.03.2011, Jan Sikora


Strony www.glogoczow.pl prowadzone są przez Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Głogoczowa, Głogoczów 406, 32-444 Głogoczów. Wpis do KRS nr 0000279965 w Sądzie Rejonowym dla Krakowa-Śródmieścia IX Wydział Gospodarczy KRS, NIP 6811955138, REGON 120476043, Konto bankowe: 10 1440 1387 0000 0000 1092 5851 prowadzone przez PEKAO S.A. ©2007-2021 SWIG oraz autorzy zamieszczonych materiałów; kontakt z administratorem stron: admin@glogoczow.pl