www.glogoczow.pl
Najlepsze Strony Głogoczowa
 

Jestem Aktywny 2010

Projekt "Jestem Aktywny" jest realizowany w ramach zadania publicznego w zakresie ochrony i promocji zdrowia: organizacja działań i zajęć tworzących alternatywne formy spędzania czasu wolnego dzieci i młodzieży z terenu miasta i gminy Myślenice.

Adresatami Projektu są dzieci i młodzież zamieszkujący w Głogoczowie oraz dzieci członków Stowarzyszenia, a pośrednio również ich Rodzice.
Celem Projektu jest rozszerzenie oferty zajęć dodatkowych, alternatywnych form spędzania czasu wolnego oraz zachęcenie do uczestnictwa w wydarzenia kulturalnych. Projekt ma również na celu pobudzenie aktywności w sferach nauki, kultury oraz rozwoju osobowego.

Projekt jest realizowany poprzez organizację różnorodnych i interesujących zajęć warsztatowych i wyjazdowych, o których informacje będą na bieżąco ukazywać się na stronie www.glogoczow.pl. W związku z założeniami i możliwościami organizacyjnymi i finansowymi Projektu, liczba osób mogących uczestniczyć w proponowanych wydarzeniach będzie ograniczona - listy uczestników tworzone będą według kolejności zgłoszeń. Informacje o terminach zapisów na poszczególne propozycje będą zamieszczane na stronie internetowej i tablicy informacyjnej SWIG w Domu Kultury.
Zapisy zgodnie z Regulaminem w Domu Kultury

Organizatorzy, na stronie www.glogoczow.pl, będą również rekomendować godne uwagi wydarzenia z dziedziny kultury i sztuki jako propozycje alternatywnego sposobu spędzenia wolnego czasu.

Dzieci i młodzież podczas uczestnictwa w pierwszym wydarzeniu otrzymuje od organizatorów specjalną książeczkę - Paszport Aktywności, który służy do zbierania naklejek potwierdzających uczestnictwo w organizowanych lub rekomendowanych wydarzeniach.
Na zakończenie Projektu, wszystkie prawidłowo złożone kupony z naklejkami stanowiące część Paszportu Aktywności wezmą udział w losowaniu nagród.

Park Wodny - Logo
 • Pomysłodawca, wnioskodawca i realizator: Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Głogoczowa we współpracy z Domem Kultury w Głogoczowie
 • Budżet planowany: Kwota dotacji z UMiG Myślenice: 3500 zł, Finansowe środki własne, środki z innych źródeł oraz wpłaty uczestników Projektu: 600 zł
 • Projekt wsparli: Studio fryzur, Kosmetyka, Solarium- Głogoczów 62 - centrum; Park Wodny w Krakowie S.A. ul. Dobrego Pasterza 126, 31-416 Kraków, +48 12 61 63 131
 • Okres realizacji: 01-03-2010 do 30-11-2010
 • Osoby odpowiedzialne: Monika Kobus - koordynator projektu, Katarzyna Sobecka-Kromka - koordynator projektu, Grażyna Głąb - wsparcie organizacyjne i merytoryczne, Jan Sikora - administracja stron www projektu
 • Kontakt: swig@glogoczow.pl, Monika Kobus (tel. 604 363 318), Katarzyna Sobecka-Kromka (tel. 501 659 953)
  wdk@glogoczow.pl, Grażyna Głąb (tel.12 273 77 11)
  Głogoczów 406
 • Podstawowe dokumenty:

Zapraszamy do zgłaszania propozycji ciekawych wydarzeń, które można włączyć do programu Projektu oraz do współpracy w ramach rekomendacji wydarzeń.

Życzymy miłej zabawy

Wiadomości związane z projektem "Jestem Aktywny 2010"


Świąteczny prezent dla szkolnej biblioteki

2010-12-16_Ksi+a+zki_do_szkolnej_biblioteki_[1].jpg Czas Bożego Narodzenia to czas radości i obdarowywania się upominkami.
Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Głogoczowa pragnąc dotrzymać tradycji podarowało bibliotece szkolnej na gwiazdkę książki autorstwa Beaty Kołodziej.

2010-12-16_Ksi+a+zki_do_szkolnej_biblioteki_[3].jpg 2010-12-16_Ksi+a+zki_do_szkolnej_biblioteki_[2].jpg "Kłopoty Małego Halisa", "Solilandia Klątwa Ducha Gór", "Krakowska Przygoda Matyldy Niespodziewanej i Honoriusza Podwawelskiego" oraz z "Różańcem do nieba" to książki, które już wkrótce będzie można wypożyczyć.

Wybór książek to nawiązanie do ostatniego wydarzenia w ramach Projektu Jestem Aktywny. Panią Beatę Kołodziej gościliśmy w Głogoczowie na spotkaniu autorskim.

Życzymy przyjemnej lektury
Stowarzyszenie wspierania Inicjatyw Głogoczowa

16.12.2010, Monika Kobus


Zakończenie zajęć z cyklu "Jestem Aktywny"

2010-11-16_Jestem_Aktywny_-_Spotkanie_z_autork+a_Solilandii_[08].jpg 16 listopada 2010r odbyło się zakończenie cyklu zajęć dla dzieci i młodzieży - "Jestem Aktywny". Projekt ten, prowadzony był przez Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Głogoczowa przy współpracy z Wiejskim Domem Kultury i dofinansowaniu z Urzędu Miasta i Gminy Myślenice.

W ramach projektu, organizatorzy przygotowali 9 wydarzeń - warsztatów, spotkań i wycieczek. Ostatnią propozycją było spotkanie z Panią Beatą Kołodziej - autorką między innymi "Solilandii".

16.11.2010


Porwanie Baltazara Gąbki czyli SMOK&ROLL

W niedzielne dopołudnie liczna grupa dzieci wyruszyła z Głogoczowa do Teatru Groteska.
Uczestnicy Projektu JESTEM AKTYWNY realizowanego przez Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Głogoczowa w partnerstwie z Domem Kultury, mogli zobaczyć, zaledwie dzień po premierze, niesamowite widowisko "Porwanie Baltazara Gąbki czyli SMOK&ROLL".

2010-10-10_Jestem_Aktywny_-_Porwanie_Baltazara_G+abki_czyli_SMOK_and_ROLL_-_obrazek_z_programu.jpg Spektakl sensacyjno-muzyczny odbiegający od powszechnego wyobrażenia na temat przygód Smoka Wawelskiego i jego smoczej ekipy - wyobrażenia, wykreowanego przez skądinąd kultową kreskówkę. To opowieść o przyjaźni, poświęceniu, lojalności i odwadze, które zmierzą się ze zdradą, zakłamaniem i żądzą władzy. W tym nowym, oryginalnym spojrzeniu na dzieło Stanisława Pagaczewskiego uczłowieczony Smok Wawelski staje się bohaterem na miarę naszych czasów, a jego pojazd-amfibia okazuje się sporą niespodzianką.
Widowisko było barwne, dynamiczne i bogate w sceniczne formy wyrazu. Ciekawa plastyka kostiumów, masek i animacji filmowych oraz wykonywana na żywo muzyka nadała całości fantastyczny wymiar. Ścieżkę muzyczną stanowiły utwory zespołu: Globalne Ocieplenie oraz covery i przeróbki przebojów gwiazd takich jak: The Jackson 5, The Doors, Rolling Stones, Pink Floyd, The Beatles czy wreszcie Elvis Presley.

To była już przedostatnia propozycja w ramach Projektu Jestem Aktywny. Wkrótce zaprosimy na ostatnie wydarzenie, tym razem ze sfery nauki. W związku z tym, że Projekt dobiega końca, zbliża się termin losowania nagród wśród uczestników dotychczasowych wydarzeń. Wypełnione kupony będące częścią Paszportu Aktywności wraz z danymi adresowymi można składać od 2 listopada w Domu Kultury.

Zapraszamy na stronę www.glogoczow.pl gdzie w niedługim czasie pojawią się dalsze informacje.

10.10.2010, Monika Kobus


Zobacz więcej...

Strony www.glogoczow.pl prowadzone są przez Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Głogoczowa, Głogoczów 406, 32-444 Głogoczów. Wpis do KRS nr 0000279965 w Sądzie Rejonowym dla Krakowa-Śródmieścia IX Wydział Gospodarczy KRS, NIP 6811955138, REGON 120476043, Konto bankowe: 10 1440 1387 0000 0000 1092 5851 prowadzone przez PEKAO S.A. ©2007-2021 SWIG oraz autorzy zamieszczonych materiałów; kontakt z administratorem stron: admin@glogoczow.pl