www.glogoczow.pl
Najlepsze Strony Głogoczowa
 

Ochotnicza Straż Pożarna

Zarząd OSP w Głogoczowie
(od 2.2.2013r)
 • Prezes - Jan Kantor
 • V-ce Prezes - Jarosław Piątek
 • Naczelnik - Henryk Piątek
 • Zastępca Naczelnika - Mirosław Pulchny
 • Skarbnik - Robert Pobożniak
 • Sekretarz - Stanisław Tylek
 • Gospodarz - Stanisław Sikora
 • Kronikarz - Zbigniew Leśniak
 • Członek Zarządu - Józef Kaczor
Komisja rewizyjna
 • Przewodniczący - Bronisław Pobożniak
 • Członek - Jan Liszka
 • Członek - Marek Łężniak

Ochotnicza Straż Pożarna jest najdłużej działającą organizacją w Głogoczowie. Jej początki sięgają 1890 roku. Na naszych stronach przedstawiamy historię OSP a w dziale aktualności znajdują swój ślad wydarzenia związane z głogoczowską jednostką.

Informacji można też szukać na stronie WWW głogoczowskiej OSP: http://ospglogoczow.pl/

Aktualności związane z działalnością OSP


Dobry występ głogoczowskich szachistów na Zawodach Służb Mundurowych

2013-03-23_Zawody_S+lu+zb_Mundurowych_w_Szachach.jpg Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się głogoczowscy szachiści na rozegranych 23 marca 2013r Zawodach Służb Mundurowych w Szachach. Reprezentanci głogoczowskiej OSP zajęli drużynowo I miejsce a Józef Kaczor I miejsce indywidualnie.

W kategorii dzieci i młodzieży najlepszym zawodnikiem okazał się Kamil Cholewa, drugie miejsce zajęła Karolina Szafraniec będąca zarazem najlepszą zawodniczką turnieju. Obydwoje reprezentowali 14 MDH Zośka.

2013-03-23; Jan Sikora


Walne zebranie OSP

Późnym popołudniem 2 Lutego 2013 obyło się walne zebranie OSP. Rozmowy i dyskusje toczyły się wokół tradycyjnych i typowych dla wiejskich straży tematów - szkoleń, funduszy na modernizację sprzętu w tym remont samochodu gaśniczego i zakupów nowego sprzętu ochrony osobistej. Zarząd przedstawił także plany remontu świetlicy strażackiej w oparciu o środki pozyskanie poprzez LGD. Sporo czasu poświęcono akcji honorowego oddawania krwi. Temat ten był niejako wywołany wspomnieniem zmarłego w ubiegłym roku druha Andrzeja Burzawy który był inicjatorem akcji strażackiego krwiodawstwa w Powiecie Myślenickim.

Jednak to nie tematyka prowadzonych rozmów sprawiła że tegoroczne zebranie pozostanie na długo w pamięci strażaków. Pod koniec zebrania - prezes OSP Jan Lutyński oraz naczelnik Włodzimierz Bujas złożyli rezygnację z zajmowanych stanowisk. Obydwaj druhowie pełnili te funkcje kilkadziesiąt lat a swoją pracą i zaangażowaniem przyczynili się istotnie do rozwoju jednostki. Ich odejście jest zakończeniem pewnej epoki, jednak jak podkreślał prezes Jan Lutyński - czas biegnie nieubłaganie i pora by odpowiedzialność za jednostkę przejęli ludzie młodzi, wykształceni i pełni sił. Jako swojego następcę wskazał Jarosława Piątka. Sugestia ustępującego prezesa została częściowo zrealizowana. Po głosowaniu wszystkich obecnych na zebraniu druhów, zarząd, na obradach we własnym gronie ukonstytuował się, mianując prezesem Jana Kantora a naczelnikiem Henryka Piątka. Nowo wybrani Jarosław Piątek i Mirosław Pulchny objęli odpowiednio funkcję zastępców.

2013-02-02_Walne_Zebranie_OSP_[01].jpg 2013-02-02_Walne_Zebranie_OSP_[02].jpg 2013-02-02_Walne_Zebranie_OSP_[03].jpg 2013-02-02_Walne_Zebranie_OSP_[04].jpg

2013-02-02; Jan Sikora


3. miejsce głogoczowskiej orkiestry

2012-11-25_Orkiestra_na_VIII_Przegl+adzie_Orkiestr_D+etych_[2].jpg 2012-11-25_Orkiestra_na_VIII_Przegl+adzie_Orkiestr_D+etych_[1].jpg Piętnaście Orkiestr uczestniczyło w VIII Powiatowym Przeglądzie Orkiestr Dętych w który odbył sie 25 listopada w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu. Orkiestra głogoczowskiej OSP zajęła trzecie miejsce, wyżej ocenione zostały jedynie orkiestry z Tokarni i Tenczyna.

Na program występu Głogoczowian złożyły się trzy utwory. Marsz "Po ćwiczeniach" był niegdyś stałym punktem w repertuarze orkiestry, niestety przez wiele lat, z powodu braków w składzie nie mógł być wykonywany. Można mieć nadzieję, że odświeżony i przypomniany w ramach przygotowań do przeglądu będzie częściej grany. Drugim utworem była urocza melodia "Can You feel the love tonight" z repertuaru Eltona John'a a znana szerzej z filmu "Król Lew". Występ wieńczył niezwykle efektowny ale zarazem bardzo trudny technicznie "Marsz Florentyński".

25.11.2012, Jan Sikora


Zobacz więcej aktualności związanych z OSP

Strony www.glogoczow.pl prowadzone są przez Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Głogoczowa, Głogoczów 406, 32-444 Głogoczów. Wpis do KRS nr 0000279965 w Sądzie Rejonowym dla Krakowa-Śródmieścia IX Wydział Gospodarczy KRS, NIP 6811955138, REGON 120476043, Konto bankowe: 10 1440 1387 0000 0000 1092 5851 prowadzone przez PEKAO S.A. ©2007-2021 SWIG oraz autorzy zamieszczonych materiałów; kontakt z administratorem stron: admin@glogoczow.pl