www.glogoczow.pl
Najlepsze Strony Głogoczowa
 

Głogoczów stawia na aktywność

Wraz z końcem listopada, zakończył się realizowany w Głogoczowie projekt Jestem Aktywny 2011. Pomysłodawcą i realizatorem owego projektu było Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Głogoczowa, natomiast wsparcia finansowego, w ramach konkursu na realizację zadań publicznych, udzieliła Gmina Myślenice. Projekt wsparli także: McDonalds, Nadzieja - Fundacja Doroty Stalińskiej, Szlachetka - Ubezpieczenia, PGNiG, Festiwal Filmów Dziecięcych Galicja oraz Park Wody w Krakowie.

Głównym celem podjętych działań było zaktywizowanie dzieci i młodzieży do udziału w wydarzeniach kulturalnych, społecznych i naukowych. Projekt polegał na organizacji aktywności m.in. wycieczek do teatru, filharmonii, opery, muzeum, konkursów oraz rekomendacji do udziału w atrakcyjnych i wartościowych wydarzeniach mających miejsce w gminie Myślenice. Za każdą aktywność uczestnicy otrzymali naklejki, które z kolei zebrane w Paszporcie Aktywności wzięły, na zakończenie projektu, udział w losowaniu nagród.

2011-11-29_Jestem_Aktywny_2011_-_Budujemy_robota_[17].jpg 2011-06-01_Jestem_Aktywny_-_w_Filharmonii.jpg 2011-04-28_Jestem_Aktywny_-_Kopciuszek_[1].jpg 2011-04-02_Jestem_Aktywny_-_Czarnoksi+e+znik_z_Krainy_Oz.jpg

To już druga edycja projektu opartego na przedstawionych założeniach. Mamy nadzieję, iż w kolejnym roku obędzie się edycja trzecia. Dlaczego nie zmieniamy formuły projektu? Ponieważ doświadczenie pokazuje, iż taka formuła doskonale realizuje założone cele. Pozwala uczestniczyć w proponowanych atrakcjach dużej liczbie dzieci, (z roku na rok wzrasta ich ilość), ale przede wszystkim umożliwia udział w wydarzeniach, które bez oferowanego wsparcia były by dla nich niedostępne. Poza tym, sami uczestnicy stają się orędownikami pożytecznych form spędzania czasu wolnego zachęcając swoje koleżanki i kolegów zmotywowani atrakcyjnymi nagrodami (corocznie wśród najbardziej aktywnych uczestników losowany jest odtwarzacz MP4 a wśród pozostałych inne nagrody).

W tym roku paszporty losował instruktor firmy RoboNET. W pierwszej turze losowania brały udział paszporty z największą ilością naklejek. Nagrodę główną Mp4 wygrała Iwona Kobus a nagrody dodatkowe: Wojciech Budek i Jakub Kromka. W drugiej turze losowania, spośród wszystkich złożonych paszportów nagrody wylosowali: Jeremiasz Sroka, Kacper Bujas, Tymoteusz Sroka, Bartłomiej Bierówka, Anna Szafraniec, Michał Kosiba, Kamil Sołtys. Dodatkowo najmłodsi uczestnicy otrzymali książeczki-kolorowanki oraz wszyscy paluszki.

Przypomnijmy. W edycji 2011 projektu Jestem Aktywny dzieci i młodzież zobaczyły:

  • spektakl Teatru Słowackiego "Czarnoksiężnik z Krainy OZ",
  • balet "Kopciuszek" w Operze Krakowskiej,
  • koncert "Niezwykła podróż Pana Wieszaka" w Filharmonii Krakowskiej,
  • film "Smerfy" w technice 4D,

oraz uczestniczyły:

  • w konkursach: Wycieczka Marzeń, Pocztówka z wakacji, Bezpieczna Paczka,
  • w wycieczce do Parku Wodnego w Krakowie,
  • w warsztatach konstruowania i programowania robotów.

Ponadto zarekomendowane do uczestnictwa zostały m.in. koncerty Myślenickiej Orkiestry Kameralnej oraz akcje ekologiczne. Pełen opis projektu oraz wydarzeń można znaleźć na stronie www.glogoczow.pl.

Mamy nadzieję, że nasz projekt i działania będą inspiracją i przykładem dobrych praktyk dla innych organizacji, zwłaszcza z tych wsi, w których oferta zagospodarowania czasu wolnego dzieci i młodzieży jest uboga. Jesteśmy przekonani, że aktywne dzieci i młodzież będą kiedyś aktywnymi członkami i współtwórcami społeczeństwa obywatelskiego.

2.12.2011, Monika Kobus (SWIG)

Strony www.glogoczow.pl prowadzone są przez Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Głogoczowa, Głogoczów 406, 32-444 Głogoczów. Wpis do KRS nr 0000279965 w Sądzie Rejonowym dla Krakowa-Śródmieścia IX Wydział Gospodarczy KRS, NIP 6811955138, REGON 120476043, Konto bankowe: 10 1440 1387 0000 0000 1092 5851 prowadzone przez PEKAO S.A. ©2007-2021 SWIG oraz autorzy zamieszczonych materiałów; kontakt z administratorem stron: admin@glogoczow.pl