www.glogoczow.pl
Najlepsze Strony Głogoczowa
 

Podaj zakres tematów:


 

Za ubrania – wpłać dla Frania

2022-11-24_Razem_dla_Frania_-_ulotka.jpg Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Głogoczowa, Wiejski Dom Kultury w Głogoczowie oraz Miejska Biblioteka Publiczna Filia w Głogoczowie zapraszają na akcję charytatywną w ramach zbiórki "Razem dla Frania Foremnego"

Kiermasz ubrań (i nie tylko) pod hasłem "Za ubrania – wpłać dla Frania" odbywać się będzie w piątek, 2 grudnia w sali Wiejskiego Domu Kultury w godzinach 8:00 - 17:30.

Przyjdź – wybierz coś dla siebie i daj szansę Franiowi na zdrowie!

Przekaż znajomym, sąsiadom, udostępnij - Razem możemy więcej!

Jan Sikora; 2022-11-29

Pilotażowy kiermasz ubrań (akcja charytatywna dla Frania)

2022-11-24_Razem_dla_Frania_-_ulotka.jpg W najbliższy czwartek, 24 listopada 2022 r. w Wiejskim Domu Kultury w Głogoczowie odbędzie się pierwszy, pilotażowy kiermasz ubrań (i nie tylko), którego celem będzie pozyskanie środków zasilających zbiórkę "Razem dla Frania Foremnego". Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 18:15 a jego zakończenie zaplanowane jest na godzinę 19:15. O godzinach 18:30, 18:45 i 19:15 przeprowadzone zostaną licytacje najciekawszych, wybranych przez koordynatorów akcji przedmiotów.

Przedmioty wystawione na kiermaszu, zostały przekazane nieodpłatnie przez ludzi dobrej woli. Pozyskać je będzie można w zamian za wpłatę na zbiórkę "Razem dla Frania Foremnego".

Wydarzenie ma charakter otwarty, a koordynują je Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Głogoczowa, Wiejski Dom Kultury w Głogoczowie oraz Miejska Biblioteka Publiczna Filia w Głogoczowie,

Jan Sikora; 2022-11-23

Pilotażowy kiermasz, pomimo śnieżycy powodującej utrudnienia drogowe, mocno zniechęcające do wyprawy do WDK, pozwolił uzbierać dla Frania 575 zł.

dodane: 2022-11-29

2022-11-16_Choinka_mojej_babci_2022_-_plakat.jpg

Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Głogoczowa, Miejska Biblioteka Publiczna im. ks. Jana Kruczka w Myślenicach - filia w Głogoczowie oraz Wiejski Dom Kultury w Głogoczowie - filia MOKiS przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta i Gminy Myślenice w ramach Inicjatywy Lokalnej ogłaszają:

Konkurs "Choinka Mojej Babci" - edycja 2022

Na prace konkursowe, czyli łańcuchy, ozdoby choinkowe, szopki i stroiki świąteczne które oceniane będą w czterech kategoriach wiekowych organizatorzy czekają od 22 listopada do 6 grudnia. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone do dnia 15 grudnia na stronach internetowych glogoczow.pl i glogoczow.myslenice.pl oraz na profilach FB organizatorów. Szczegółowe informacje zawarte są w Postanowieniach Konkursowych

Uwaga! najpiękniejsze prace zostaną przekazane na kiermasz charytatywny dla Franka Foremnego, młodego mieszkańca Głogoczowa walczącego z nowotworem.

Jan Sikora; 2022-11-16

"Kolejny wspólny rok z ćwiczeniami dla zdrowia" - zapraszamy do wspólnych ćwiczeń

Jeszcze 2 miesiące będą trwały zajęcia w ramach projektu "Kolejny wspólny rok z ćwiczeniami dla zdrowia". Spotykamy się w każdy wtorek o godz. 19:00. Wypełnij formularz zgłoszeniowy aby otrzymać link do platformy.

Zapraszamy do zapisów:

organizatorzy i sponsorzy

Jan Sikora; 2022-10-21

Nowe godziny otwarcia biblioteki

2022-10-01_Godziny_otwarcia_biblioteki.jpg Biblioteka Publiczna w Głogoczowie filia MBP w Myślenicach informuje o zmianie godzin otwarcia.

Od pierwszego października biblioteka będzie czynna w następujących terminach:

  • Wtorek - 10:00 - 14:00
  • Środa - 08:00 - 12:00
  • Czwartek - 14:30 - 18:30
  • Piątek - 10:00 - 18:00

2022-09-30, Jan Sikora

Głosowanie na zadania Budżetu Obywatelskiego - edycja 2023

2022-09-15_Bud+zet_Obywatelski_2023_-_zadania_z_G+logoczowa.jpg Cztery zadania - dwa infrastrukturalne i dwa związane z zakupem wyposażenia zgłosili Mieszkańcy Głogoczowa do Budżetu Obywatelskiego na rok 2023.

Zadania infrastrukturalne, nie są zaskoczeniem, gdyż pojawiały się już w poprzednich latach, będąc odpowiedzią na żywotne potrzeby mieszkańców. Propozycja nr 11 BO widoczny jest bezpieczny - oświetlenie drogi powiatowej w Głogoczowie, II etap to kontynuacja działań które w 2020 roku zaowocowały oświetleniem drogi powiatowej od kościoła do skrzyżowania na Zagorzyńcu. Ponieważ wizja budowy chodnika przy "powiatówce" jest bardzo mglista, więc oświetlenie drogi nie tyko podniesie komfort pieszych ale i przyczyni się istotnie do poprawy bezpieczeństwa. Kierowcom będzie łatwiej dostrzec pieszych, ale i zwierzynę polną, która nierzadko przecież wchodzi na jezdnię przemieszczając się pomiędzy swoimi rewirami. Oczywiście, można postawić pytanie, czy jest to najpilniejszy projekt w czasach kryzysu energetycznego, który wymusza oszczędności, w tym ograniczenia w oświetlaniu ulic, ale przecież trzeba mieć nadzieję, że ów kryzys nie będzie trwał wiecznie.

Z kolei drugi ze zgłoszonych pomysłów infrastrukturalnych, choć przecież też nie nowy, wydaje się być dobrze wpisany we współczesne realia. Zadanie 39 Zaprośmy "Żwirka" na drogę 941- w czystych butach do Centrum Głogoczowa to kolejna już próba pozyskania środków na udrożnienie starego szlaku, wybitnie skracającego odległość z dzielnicy Jaworzna do centrum wsi. Koncepcja ta zyskuje na znaczeniu zwłaszcza teraz, gdy jak wydaje się - ze względu na zbliżający się kryzys ekonomiczny i energetyczny, część osób będzie musiała zrezygnować z jazdy samochodem na rzecz spacerów piechotą.

Dwa pozostałe zadania związane są z zakupami wyposażenia, które służyć będzie Mieszkańcom wsi. Zadanie nr 30 Głogoczów pod chmurką - czyli zakup wyposażenia do organizacji imprez wiejskich, któremu patronują Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich oraz Ochotnicza Straż Pożarna, ma na celu nabycie namiotów oraz stołów z ławkami, które będą mogły służyć organizacji imprez plenerowych. Sądząc po frekwencji jaką cieszył się (pomimo niesprzyjającej pogody) sierpniowy festyn strażacki, jest duże zapotrzebowanie w Głogoczowie na tego typu wydarzenia, więc stosowne wyposażenie na pewno się przyda.

Również drugi z pomysłów "zakupowych" ma szansę w przypadku realizacji dobrze przyczynić się Mieszkańcom wsi. Pomysł nr 36. Gry i zabawy w Głogoczowie na trawie jak na Wimbledonie. Zakup traktora ogrodowego. zrodził się w środowisku związanym z Klubem Sportowym "Iskra", ale trzeba pamiętać, że boisko służy nie tylko drużynie seniorskiej rozgrywającej tu swoje mecze, ale także rzeszy dzieci i młodzieży odbywającej tu swoje liczne treningi. Utrzymanie murawy w dobrej kondycji jest więc nie lada wyzwaniem.

Które z wymienionych zadań zyska większą popularność i zostanie skierowane do realizacji? Czy ważniejsza okaże się nowa droga do dużej dzielnicy czy równo przystrzyżony trawnik na boisku. Czy ławki i namioty, które będą użyte raz czy dwa razy w roku okażą się ważniejsze od lamp świecących co noc? Wszystko w rękach Mieszkańców, którzy mogą wypowiedzieć się na temat swoich preferencji albo w formie elektronicznej, głosując na stronie https://myslenice.budzet-obywatelski.org/glosowanie albo w wersji papierowej, wypełniając kartę do głosowania i wrzucając ją do urny ustawionej w Szkole.

Warto się pospieszyć, gdyż głosować można tylko do najbliższego piątku do godziny 14:00

pliki do pobrania:

Karta do głosowania

2022-09-21, Jan Sikora

Walne Zebranie Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Głogoczowa

1 września w gościnnych progach Wiejskiego Domu Kultury w Głogoczowie odbyło się wg. zaplanowanego porządku Walne Zebranie Członków SWIG. Poza formalnymi, ale bardzo ważnymi elementami a więc przyjęciem Sprawozdań i udzieleniem Absolutorium dla Zarządu, zebranie było też miłym spotkaniem, inspirującymi rozmowami oraz okazją do wymiany doświadczeń.

Wkrótce podzielimy się z Państwem pomysłem, który "urodził" się w trakcie zebrania a dziś serdecznie dziękujemy za obecność oraz każdy przejaw życzliwości do Naszych działań.

Wracamy do comiesięcznych, regularnych spotkań “na żywo” a więc zebrań w każdy ostatni czwartek o godz. 18:00 w WDK - zapraszamy wszystkich chętnych

2022-09-01_ZZW_SWIG_(1).jpg 2022-09-01_ZZW_SWIG_(2).jpg 2022-09-01_ZZW_SWIG_(3).jpg

2022-09-01, Monika Kobus

Rozmowy o chodniku

2022-08-17_Spotkanie_u_Wicestarosty.jpg We wtorek i środę, przy powiatówce nad kościołem, zaobserwować można było brygadę oczyszczającą przydrożne rowy. Dla wyjaśnienia, czy aby prace te nie stoją w kolizji z planami budowy kolejnego, bardzo wyczekiwanego odcinka chodnika, spotkałem się w dniu dzisiejszym z Wicestarostą - Panem Rafałem Kudasem.

Otrzymane informacje, jak to zazwyczaj w takich wypadkach, były dwojakie - dobre i trochę mniej dobre. Wniosek o dofinansowanie budowy chodnika został złożony do Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (dawniej Fundusz Dróg Samorządowych) a na jego ocenę i decyzję o wysokości wsparcia finansowego przyjdzie jeszcze trochę poczekać. W praktyce oznacza to, że planowane na jesień tego roku prace, przesuną się najprawdopodobniej na wiosnę 2023 roku.

Ten poślizg zapewne zmartwi mieszkańców Stradomia i Zagorzyńca, ale będzie miał też dobre konsekwencje. Według aktualnych założeń Władz Powiatu, cały zaplanowany 500-metrowy odcinek będzie budowany w ramach jednego zadania. Zarzucony został pomysł etapowania prac, co z jednej strony, na pewno przyczyni się do zracjonalizowania kosztów, a z drugiej, zmniejszy uciążliwości związane z budową. Rozwiązanie takie przyczyni się też do redukcji potencjalnych zagrożeń - pierwszy etap budowy chodnika miał się kończyć przy skrzyżowaniu przy lustrze, a więc w miejscu bardzo niebezpiecznym, z ograniczoną widocznością. Aktualnie planowany zasięg chodnika zaznaczony jest na grafice poniżej.

2022-08-17_Planowany_odcinek_chodnika.jpg 2022-08-17_Czyszczone_rowy.jpg

2022-08-17, Jan Sikora

Wyłożenie projektu Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego dla Głogoczowa

2022-06-24_Projekt_MPZP_dla_G+logoczowa.jpg

24 czerwca rozpoczęło się wyłożenie do publicznego wglądu projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru wsi Głogoczów w jej granicach administracyjnych wraz z prognozą oddziaływania na środowisko. Procedura wyłożenia, obejmuje nie tylko udostępnienie do wglądu map i opisów, ale także publiczną dyskusję (zaplanowaną na 7 lipca) oraz możliwość składania uwag (w terminie do 29 lipca).

Z projektem można zapoznać się również bez konieczności wyjazdu do Myślenic. Mapy i opisy zostały udostępnione na stronach internetowych Urzędu:

Jan Sikora, 24.06.2022

Kanalizacja na Szwabach i Lonkawie

2022-06-15_Przepompownia_kanalizacyjna_na_Lonkawie.jpg Urząd Miasta i Gminy Myślenice informuje, że dobiegła końca inwestycja pn. "Budowa sieci kanalizacji sanitarnej grawitacyjno-tłocznej w miejscowości Głogoczów i w miejscowości Krzyszkowice etap V - część 1", a tym samym instalacja została oddana do użytku i przekazana do Miejskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Myślenicach. Oznacza to, że Mieszkańcy Szwabów i Lonkawy mogą podejmować działania mające na celu podłączanie gospodarstw do kanalizacji. Należy w tym celu zgłosić się do MZWiK Sp. z o.o. w Myślenicach w celu uzyskania warunków i zawarcia umowy o odprowadzanie ścieków.

Dane kontaktowe:

MZWiK Sp. z o.o. w Myślenicach
ul. Piłsudskiego 47
32-400 Myślenice
tel. kom. 513 126 498
tel. 12 274 09 40
biuro@mzwikmyslenice.com.pl

To jeszcze nie koniec dobrych informacji. W ostatnich dniach (dokładnie: 6 czerwca) UMiG poinformował o zawarciu umowy na budowę kolejnego odcinka kanalizacji. Zadanie pod nazwą "Budowa sieci kanalizacji grawitacyjno-tłocznej w miejscowości Głogoczów i Krzyszkowice - GŁOGOCZÓW - etap V" zostało wycenione na 2.618.562,66 zł. Ta wiadomość powinna ucieszyć szczególnie Mieszkańców Lonkawy, bo związane są z nią nadzieje na poprawę stanu bardzo sfatygowanej drogi od "Biesiady" do boiska.

Jan Sikora, 15.06.2022


starsze wiadomosci
Strony www.glogoczow.pl prowadzone są przez Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Głogoczowa, Głogoczów 406, 32-444 Głogoczów. Wpis do KRS nr 0000279965 w Sądzie Rejonowym dla Krakowa-Śródmieścia IX Wydział Gospodarczy KRS, NIP 6811955138, REGON 120476043, Konto bankowe: 10 1440 1387 0000 0000 1092 5851 prowadzone przez PEKAO S.A. ©2007-2021 SWIG oraz autorzy zamieszczonych materiałów; kontakt z administratorem stron: admin@glogoczow.pl