www.glogoczow.pl
Najlepsze Strony Głogoczowa
 
Pchla Szachrajka

Ferie 2008 - podsumowanie

Siedzieli i patrzyli, bili brawo, śmiali się i z niedowierzaniem patrzyli na scenę Wiejskiego Domu Kultury w Głoczowie. Co widzieli? Dzieci! swoje dzieci które w niedzielę 16. marca brawurowo, i porywająco grały w premierowym przedstawieniu "Pchły Szachrajki" - spektaklu wyreżyserowanym przez panią Dorotę Ruśkowską w ramach kółka teatralno-recytatorskiego.
Grupa dwanaściorga dzieci w wieku 5 - 14 lat gestem, mimika, artykulacją głosu odgrywało kolejne sceny a wszystko w równym tempie, z pełną świadomością aktorskiego zadania.
Niewiarygodne?

JAN BRZECHWA

PCHŁA SZACHRAJKA


Premiera: Wiejski Dom Kultury - Głogoczów, 16 marca 2008 - godz. 16.30
Reżyseria: Dorota Ruśkowska
Obsada:
NARRATOR - Klaudia Chrobak
PCHŁA SZACHRAJKA - Iwona Kobus, Angelina Sroka
PANNA KIKA - Monika Szeląg
SĘDZIA - Kinga Stańczyk
KELNERZY - Bartłomiej Bierówka, Mateusz Stachura
DZIECI - Angelika Grzesiak, Magdalena Gaudyn, Joanna Gaudyn, Katarzyna Górszczak, Ula Kobus
SCENOGRAFIA:
Maria Tabor-Pręcikowska
OPRAWA MUZYCZNA: Rafał Kwinta, Dawid Sroka
spotkanie_160308_09.jpg

A jednak! Niespełna pół roku pracy, szereg ciężkich ale niezwykle interesujących zajęć prowadzonych przez prawdziwą pasjonatkę musiały dać i efekty i dały! Niech żałują ci którzy nie widzieli, bo ponad sto zebranych na sali osób - w większości z rodzin małych aktorów z niedowierzaniem patrzyło na scenę - to co zobaczyli wielokrotnie przerosło ich wyobraźnię.

spotkanie_160308_16.jpg

Wspomniane przedstawienie było głównym punktem w programie niedzielnego spotkania - podsumowania zorganizowanego przez SWIG we współpracy ze Szkołą i Domem Kultury a sponsorowanego przez UMiG Myślenice, projektu "Ferie 2008". Podczas tego spotkania, po spektaklu, zostały zaprezentowane prace plastyczne wykonane podczas ferii, wręczono upominki i dyplomy najbardziej aktywnym uczestnikom zajęć oraz laureatom ogłoszonego konkursu plastyczno-literackiego.

spotkanie_160308_15.jpg

W trakcie imprezy nie mogło zabraknąć akcentów muzycznych - przed zgromadzoną publicznością wystąpili uczniowie i uczennice pana Andrzeja Moskala z kółka muzycznego przy WDK: Karolinka Szafraniec, Joasia Kopycińska, Ania Baran, Piotruś Górszczak i Grzesiu Kruk.

I tak w miłej i podniosłej atmosferze przeszło godzinne spotkanie minęło jak z bata strzelił. Pozostały wspomnienia, zdjęcia i miejmy nadzieję że również przekonanie że z dziećmi nie tylko trzeba ale i warto pracować. Że mądrze prowadzeni "mali ludzie" mogą być wielcy.

W tym miejscu wyrazy uznania i podziękowania należy złożyć na ręce pani Moniki Kobus - prezesa SWIGu za zainicjowanie i koordynację projektu "Ferie 2008", wszystkim nauczycielom, opiekunom i wolontariuszom zaangażowanym w ten projekt, instruktorom z WDK którzy w ramach różnorakich zajęć wyciągają dzieci po za szkolną ramówkę, pani dyrektor WDK Grażynie Głąb za niezwykle szeroką pomoc.
Zdjęcia ze spotkania podsumowującego "Ferie 2008" oraz premiery "Pchły Szachrajki" można znaleźć na stronie http://glogoczow.pl/fotogaleria.php?galeria=2008-03-16_Podsumowanie_ferii

dodano 20.03.2008, informacje i fotografie Jan Sikora

ps. Specjalne podziękowania należą się dyrekcji MOKiSu za udostępnienie aparatury nagłaśniającej oraz bardzo sympatycznym panom: akustykowi Włodzimierzowi Kmiecikowi i kierowcy MOKiSu Tadeuszowi Żelaznemu którzy młodych artystów traktowali z pełnymi honorami.

Strony www.glogoczow.pl prowadzone są przez Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Głogoczowa, Głogoczów 406, 32-444 Głogoczów. Wpis do KRS nr 0000279965 w Sądzie Rejonowym dla Krakowa-Śródmieścia IX Wydział Gospodarczy KRS, NIP 6811955138, REGON 120476043, Konto bankowe: 10 1440 1387 0000 0000 1092 5851 prowadzone przez PEKAO S.A. ©2007-2021 SWIG oraz autorzy zamieszczonych materiałów; kontakt z administratorem stron: admin@glogoczow.pl